Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Polecane zestawy komputerowe kwiecień 2016


Harriott

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1415114601202931010629.png

 

Witam. Chciałbym Wam przedstawić zestawy komputerowe, które według mnie są godne uwagi. Będą one skierowane głównie pod kątem wydajności, rozbudowy, ale nie tylko, bo pewne podstawy kultury pracy również muszą być. Oczywiście uwzględniam możliwość podkręcania. Podzespoły takie jak chłodzenia procesora, dyski SSD, czy obudowy podsyłam w oddzielnej częsci. Podaję to, co jest niezbędne do prawidłowego działania komputera. 

 

7037914601202931010629.png

Komputer, który ma służyć głównie do zastosowań domowych - tzw. przeglądanie fejsa, oglądanie YouTube, czy przeglądanie zdjęć i ma być po prostu najtańszy. Procesor, który jest stosunkowo nowy i bez problemu nada się nawet do pogrania w nowsze gry na niższych ustawieniach, które nie wykorzystują 4 wątków. Bardzo dobry zasilacz, który ma efektywność na poziomie 85%, 120mm, cichy wentylator (25db), 2 letnią gwarancję i dość przyzwoicie trzyma napięcia, choć w takim oszczędnym zestawie nie ma to jakiegoś ogromnego znaczenia. 4GB pamięci, które do podstawowych zastosowań spokojnie wystarczy. Zawsze można dokupić jeszcze jedną kość za sprawą wolnego slotu w płycie głównej.

Kliknij tu

 

4495114601202931010629.png

Jest to druga opcja sprzętu w tej cenie, który ma kilka zalet oraz wad. Zostały zmienione tutaj trzy części, a mianowicie pamięć, płyta i procesor. Umieszczona kość RAM jest szybsza, ale też droższa. Dlaczego takie szybkie pamięci, skoro można zaoszczędzić na wolniejszych? W przypadku APU takie pamięci lepiej się skalują, co za tym idzie wydajność wzrasta. Procesor ma wbudowaną całkiem wydajną kartę graficzną, która umożliwi nawet granie w nowsze gierki na niskich, może nisko-średnich ustawieniach, ale nie nastawiałbym się aż tak na to, bo jest tylko 4GB pamięci RAM. Chciałbym dodać, że największą wadą tego zestawu jest to, iż jest on tzw. "martwą platformą", czyli nie rozbudujemy go w przyszłości, co w przypadku Celerona nie ma problemu.

Kliknij tu

 

3993014601202931010629.png

Ten zestaw jest przeznaczony do grania w takie produkcje, które nie wykorzystują czterech wątków. Jako przykład można dać Euro Truck Simulator, Starcraft, CS:GO i wiele innych. Posiada możliwość rozbudowy o procesor i5 i pamięci do 16GB. Karta graficzna, która w w/w grach da radę bez problemu na wyższych ustawieniach i w zadowalającej płynności. Oczywiście procesor należy podkręcić, wtedy da nam przysłowiowego kopa. Zastosowałem tutaj mocniejszy zasilacz, który też bezproblemowo poradzi sobie z podkręcaniem Pentiuma i będzie zapas na wymienienie GPU w przyszłości. 

Kliknij tu

 

7610414601202931010629.png

Komputer oparty o procesor na podstawkę FM2+ (860K), na którym można bez problemu pograć w Wiedźmina 3 lub GTA V na średnich czy średnio-wysokich ustawieniach w miarę płynnej grze. Oczywiście ten procesor tak jak G3258 koniecznie trzeba podkręcić, a tutaj odbędzie się to bezproblemowo, bo płyta główna nie ma z tym problemów. Niestety, aby zestaw był jak najtańszy, trzeba było oszczędzić na pamięci, choć to będzie tak minimalna zmiana, że się tego raczej nie uświadczy, choć jest brzydsza i ma lekko większe opóźnienia. Powracając jeszcze do procesora, to Pentium w grach, które wykorzystują jeden czy dwa rdzenie będzie wydajniejszy. 

Kliknij tu

 

 4629414601202931010629.png
W tym budżecie udało się zmienić procesor na Skylake, co za tym idzie płytę główną i RAM. CPU będzie w zasadzie dużo wydajniejszy od wcześniejszego Pentiuma czy Athlona w grach i wraz z tą kartą graficzną pozwoli na rozgrywkę w w/w Wiedźmina, GTA na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1080p przy takiej ilości klatek, która sprawi przyjemność. 

Kliknij tu

 

3423914601202931010629.png

Propozycja z kartą od "zielonych" - czyli GeForce.

Kliknij tu

 

8152214601202931010629.png

Lepsza karta graficzna, tym razem od NV, również posiada 4GB pamięci GDDR5, tak samo jak jej "konkurent". Jest to główna propozycja, ponieważ 960 wraz z tym procesorem sprawuje się lepiej w grach niż Radeon, bo mówiąc przysłowiowo "do słabszych procesorów NV, do lepszych AMD". Do tego po OC całkiem odlatuje od Radeona ze względu na ogromny potencjał.

Kliknij tu

 

8197514601202931010629.png
Karta graficzna, która ma 4GB pamięci GDDR5 z chłodzeniem półpasywnym. Jest cicha, wentylatory włączają się dopiero po przekroczeniu 65 stopni. Radeon wraz z i3 6100 bez problemu pozwoli nam grać w gry na ustawieniach najwyższych w okolicach 40/50fps. Zestaw da radę również w tych grach, które dopiero wychodzą też na wysokim poziomie.

Kliknij tu

 

4187414601202931010629.png
Przy tym sprzęcie wszystkie gry będą chodziły na najwyższych, podobnie jak wyżej w 40/50 fps, bo gry jeszcze nie obsługują 4 fizycznych rdzeni. W tym zestawie uwzględniłem przyszłość, ponieważ procesor i5 starczy na długo, prędzej karta graficzna przestanie starczać.

Kliknij tu

 

9935114601202931010629.png

Jest to jednostka dla ludzi, którzy mają zamiar podkręcać swój komputer. Pierwszy raz jest tutaj zmieniony procesor, który jest wyżej taktowany, co daje większe osiągi choćby w grach o kilka fps.

Kliknij tu

 

 2384714601202931010629.png

Uciągnie wszystkie gry na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1080p w 60fps. Karta zdecydowanie lepsza pod względem wydajności, do tego najcichsza z serii 390. Pod tą kartę graficzną 400W na +12V to zdecydowanie za mało i trzeba było dorzucić czymś potężniejszym, a mianowicie XFX, który ma niezależną regulację napięć, topowe japońskie kondensatory i został zrobiony przez SeaSonic, czyli jedną z najlepszych marek wśród producentów zasilaczy. 

Kliknij tu

 

2954714601202931010629.png
Propozycja znów dla miłośników podkręcania. R9 390 posiada więcej pamięci, ma mieć "niby" większe wsparcie bibliotek DX12, choć dużo mniejszy potencjał w OC, więc GTX 970 jest w chwili obecniej najlepszym wyborem.

Kliknij tu

 

2065214601202931010629.png
Zestaw dla tych, którym jeszcze brakuje mocy. Odblokowany mnożnik, płyta z chłodzoną, 10 fazową sekcją zasilania, jeszcze mocniejszy PSU, który ma cichszy wentylator i przetwornicę DC/DC względem produktu XFX. Dołożyłem jeszcze szybsze pamięci, żeby procesor nie ograniczał się przez nie przy podkręcaniu.

Kliknij tu

 

2685814601202931010629.png

Sprzęt podobny, lecz posiada kartę graficzną GeForce.

Kliknij tu

 

Droższych zestawów nie opłaca się brać, ponieważ niedługo wychodzą nowe karty graficzne od AMD jak i NVIDII. O sprzęt, którego tutaj nie ma zamieszczonego pytajcie w dziale Elektroniki, Sprzęt-Kupno.

 

 

 

1884614601202931010629.png

Pełni ona raczej rolę podstawowej obudowy, do której trzeba zamontować mniejsze podzespoły. Należy zwrócić uwagę na to, iż maksymalnym formatem płyty głownej jest micro ATX.

Kliknij tu

 

Nowość od polskiej firmy SilentiumPC. Posiada dwukomorową konstrukcje, co daje lepszą cyrkulacje powietrza, mieści dość wysokie coolery, bo aż 160mm i naprawdę długie karty (360mm). Skrzynka posiada już swobodną możliwość zarządzania kablami.  

Kliknij tu

 

Bezkonkurencyjna w swojej cenie. To już nie jest blacha z papieru, posiada kontroler obrotów i podobną konstrukcję, czyli dwukomorową. W zestawach od 3 tysięcy w górę powinna się ona znaleźć.

Kliknij tu

 

Bardzo wydajna i do tego wyciszana. 3 wentylatory w zestawie, wykonana ze stali SECC.

Kliknij tu

 

Topowa, ciężka i gruba. Mieści największe chłodzenia, karty. Obudowa dla tych, którzy potrzebują jak najlepszej cyrkulacji powietrza z bardzo ładnym wyglądem. Ponadto jest bardzo dobrze wykonana.

Kliknij tu

 
6537514601202931010629.png

Zwykły zamiennik standardowego chłodzenia z pudełka.

Kliknij tu

 

Cooler, który jest między Spartanem a Fortisem, czyli powinien starczyć do lekkiego OC. 

Kliknij tu

 

Wydajniejszy od Spartana, więc wytrzyma już coś bardziej prądożernego po podkręceniu.

Kliknij tu

 

Jedno z najlepszych chłodzeń, które bez problemu wytrzyma przetaktowywanie na procesorach typu i7 5820K.

Kliknij tu

 

Najlepszy schładzacz, jeżeli chodzi o powietrze.

Kliknij tu
 
7899314601202931010629.png

Bardzo szybki dysk jak na swoją cenę, który będzie się idealnie nadawał na system. Jest on oparty na kościach MLC.

Kliknij tu

 

3 lata gwarancji, SSD idealnie nada się na instalowanie jakiś mniejszych programów, gier, które potrzebują szybszego ładowania. 

Kliknij tu

 

Piekielnie szybki dysk SSD na slot M.2, więc jest on kompatybilny raczej z droższymi płytami.

Kliknij tu

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

A co powiesz o dysku Transcend SSD370 128GB? Chciałbym usłyszeć twoją opinię o nim. Oczywiście nie to, że się spinam, czy coś.  ;)

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

A co powiesz o dysku Transcend SSD370 128GB? Chciałbym usłyszeć twoją opinię o nim. Oczywiście nie to, że się spinam, czy coś.  ;)

Jak najbardziej na plus. Wahałem się miedzy zastosowaniem go właśnie tutaj, ale w testach sandisk leciutko go wyprzedza lub są na równi. Transcend ma troszkę mniej iOPS, kości zaprojektowane są w troszkę gorszym procesie technologicznym tj. 19nm i 20nm i mają inne kontrolery, ale pod system oba idealnie się sprawdzą. 

 

co do tematu, to jeżeli temat nadaje się na sprzęt-kupno to może się znajdować, ale ja tego przenieść nie mogę. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

imo podpiąłbym to w dziale sprzęt kupno.

Dobre zestawiki, jak by ktoś ciął budżet to można przyciąć przy dysku na seagate.

Ex Lider Counter-Strike

 

Opublikowano

@Harriott jak dla mnie zestawy spoko ;) 

Boli mnie tylko płyta H110 przy zestawie za 2.5k, bo coś mocniejszego z większą ilością złącz by się przydało, oraz z obsługą wyższego taktowania ramu. Ale to kwestia indywidualnego doboru dla każdego użytkownika ;)

 

Jeżeli jesteś chętny, żeby aktualizować swój temat, to może udałoby się go podpiąć. 
Ale będzie trzeba zmienić grafiki, na trochę bardziej nowoczesne xD

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

@Harriott jak dla mnie zestawy spoko ;)

Boli mnie tylko płyta H110 przy zestawie za 2.5k, bo coś mocniejszego z większą ilością złącz by się przydało, oraz z obsługą wyższego taktowania ramu. Ale to kwestia indywidualnego doboru dla każdego użytkownika ;)

 

Jeżeli jesteś chętny, żeby aktualizować swój temat, to może udałoby się go podpiąć. 

Ale będzie trzeba zmienić grafiki, na trochę bardziej nowoczesne xD

oczywiście! po to właśnie to zrobiłem i dzięki za "recenzje". trochę napisałem to chaotycznie, ale postaram z kimś to tutaj ogarnąć ładniej.

 

co do b150 to dokładnie jak piszesz. ja sam wkładam do zestawów b150, ale jeżeli zostanie pieniędzy.

 

@JacoH

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Jezusie kto te zestawy składa?

chętnie wysłucham opnii wszystkich, ale proszę o konstruktywną krytykę, bo takie gdybanie jest nie tyle warte co nic. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Moim zdaniem nie potrzebnie dales do zestawu za 4k ten RAM o "super bajeranckim" taktowaniu ktore za przeproszeniem g..uzik daje.

Lepiej wloz tam Savage'a 2400MHz z cl12 ktore jest nawet tansze z tego co widzialem.

Opublikowano

Moim zdaniem nie potrzebnie dales do zestawu za 4k ten RAM o "super bajeranckim" taktowaniu ktore za przeproszeniem g..uzik daje.

Lepiej wloz tam Savage'a 2400MHz z cl12 ktore jest nawet tansze z tego co widzialem.

Zbyt wolne pamięci poniekąd ograniczają możliwości podkręcania procesora. 

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

harnas sie pyta czy mozna zaufac tym zestawom, licze na szybko odpowiedz

Opublikowano

harnas sie pyta czy mozna zaufac tym zestawom, licze na szybko odpowiedz

Można, jak najbardziej, jeszcze jak.

 

Ogólnie składają je tylko doświadczone osoby w tym dziale, jednak jeśli ma wątpliwości, to może założyć temat i popytać. 

QtiV6xY.gif

Opublikowano

harnas sie pyta czy mozna zaufac tym zestawom, licze na szybko odpowiedz

Zestawy są okey i można im zaufać. Jednak ja jestem specyficznie nastawiony co do LGA 1151 i procesorów z serii i3. Bardziej wolę LGA 1150 i procki i5/i7. To jest tylko moje zdanie.

Opublikowano

Dokładnie. Są one poglądowe i można zawsze dopytać o jakąś ew. zmianę czy coś.

 

i3 haswell można, ale niepotrzebnie skoro skylakeowa dorównuje i5 4460 a grach wykorzystujących mało rdzeni i można wymienić na lepszą i5/i7.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Dokładnie. Są one poglądowe i można zawsze dopytać o jakąś ew. zmianę czy coś.

 

i3 haswell można, ale niepotrzebnie skoro skylakeowa dorównuje i5 4460 a grach wykorzystujących mało rdzeni i można wymienić na lepszą i5/i7.

Podaj mi jakieś dobre procki na 1151. Może zmienię zdanie.

Opublikowano

 

Dokładnie. Są one poglądowe i można zawsze dopytać o jakąś ew. zmianę czy coś.

 

i3 haswell można, ale niepotrzebnie skoro skylakeowa dorównuje i5 4460 a grach wykorzystujących mało rdzeni i można wymienić na lepszą i5/i7.

Podaj mi jakieś dobre procki na 1151. Może zmienię zdanie.

 

 

i3: i3-6100

i5: i5-6500 ; i5-6600K

i7: i7-6700 ; i7-6700K

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

Dokładnie. Są one poglądowe i można zawsze dopytać o jakąś ew. zmianę czy coś.

 

i3 haswell można, ale niepotrzebnie skoro skylakeowa dorównuje i5 4460 a grach wykorzystujących mało rdzeni i można wymienić na lepszą i5/i7.

Podaj mi jakieś dobre procki na 1151. Może zmienię zdanie.

 

 

i3: i3-6100

i5: i5-6500 ; i5-6600K

i7: i7-6700 ; i7-6700K

 

Na tym i3 daloby się popykac w sr 3 i 4? no i gta 5

Opublikowano

 

 

 

Dokładnie. Są one poglądowe i można zawsze dopytać o jakąś ew. zmianę czy coś.

 

i3 haswell można, ale niepotrzebnie skoro skylakeowa dorównuje i5 4460 a grach wykorzystujących mało rdzeni i można wymienić na lepszą i5/i7.

Podaj mi jakieś dobre procki na 1151. Może zmienię zdanie.

 

 

i3: i3-6100

i5: i5-6500 ; i5-6600K

i7: i7-6700 ; i7-6700K

 

Na tym i3 daloby się popykac w sr 3 i 4? no i gta 5

 

 

Bez problemu.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mamy już 9-tego maja, a temat w dalszym ciągu nie został zaktualizowany. Z takiej przyczyny leci on prosto do kosza.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...